Sanat Aracılığıyla Tanışmak

Saint-Michel Lisesi ve Abdurrahman Köksaloğlu ortaokulu yöneticileri, öğrencilerimiz tanışıp kaynaşmalarını sağlamak ve sanat aracılığıyla paylaşımda bulunmaları için Hami projesi kapsamında bir yıllık bir protokole imza attılar. Şişli’de mütevazi bir devlet okulu olan Abdurrahman Köksaloğlu ortaokulu yönetimi dinamik ve aktif bir şekilde devamsızlıkla mücadele ediyor ve öğrencilerine nefes alabilecek anları da yaşatmak istiyor.

Bizim kaynaklarımızı ve alanlarımızı kullanacağımız sanat üzerine gerçekleşecek ortak bir etkinlikte tanışmayı teklif ettik. Tüm öğrenciler müzisyen mezunumuz Ahmet Güvenç, Mezunlar Derneğinin Başkanı Mert Polatay ,Okul Aile Birliği ve seramik öğretmenimiz Duygu Bağlan sayesinde bir ritim ve seramik atölyesi için bir araya gelip eğlendiler. Sanat sayesinde sosyal çizgiler ortadan kalkar ve her zaman ortak diyalog kurulur. Ortak çalışmalarımıza devam etmek arzusundayız. Bu sefer, onların okulunda bir duvar freski yapmak için çalışmalar yapacağız.

Bu yeni işbirliği sayesinde öğrencilerimiz Saint-Michel lisesi için çok önemli olan hoşgörü, destek ve arkadaşlık değerlerini yaşayacaklar.