Sergi : «Tenin Gizemi »

15 Mayıs Salı günü fotoğrafçı Mathieu Ferrier ve yeni fotoğraf sanatçılarına dönüşen  11. sınıf öğrencilerinin « Tenin Gizemi » adlı sergisinin açılışı gerçekleşti.

Fransa’dan  gelen Mathieu Ferrier imaj ve fotoğraf arasındaki ilişki bağlamında ten konulu bir fotoğraf atölyesi düzenledi. Her sınıfta öğrencilerin ten konusuna bakış açıları ve  algılarını tartıştıktan sonra tenle kurulan yakın ilişki, ruh hallerini nasıl yansıtıyor, stres ve duyguları (kıpkırmızı olmak, egzama…) ya da çeşitli kimyasal, yiyecek ve güneşten nasıl etkileniyor gibi daha derin konulara girme fırsatı yakalandı. Hem bir dokunma nesnesi hem de dokunma hislerinin kaynağı olduğunu keşfettiler. Ayrıca kendimizle ilgili gösterdiklerimizin önemli bir parçası olduğunun farkına vardılar. Tenimizle  beraber büyüyor ve onu kontrol altına almaya çalışıyoruz.

Bu tartışmalar,  “temiz cilt”, “kusursuz cilt” tanımları üzerine düşünmeye sevk ettiği gibi makyaj, dövme,tenin rengi gibi konulardan bahseden dergiler aracılığıyla toplumun cilde nasıl yaklaştığı konusunda düşünmelerini sağladı. Pazarlama teknikleri, cildimize karşı algımızı değiştirecek potansiyele sahip olduğunun altını çizmektedirler.

11.sınıf öğrencilerimizin yeteneklerini sergiledikleri sergimiz,bu  hafta boyunca herkese ziyarete açıktır.. Ziyaret etmenizi tavsiye ederiz, şüphesiz hayran kalacaksınız !