SMart Mimari Tasarım Yarışması

Eğitsel Akademik SMart Mimari Tasarım Yarışması

Okulumuzun tüm öğrencilerine yönelik düzenlenen SMart Mimari Tasarım Yarışması ilk kez  bu yıl yapıldı.  

“Ekolojik ve Sürdürülebilir Mimari Tasarım” olarak belirlenen resim yarışma konusu ile,  çevreye karşı duyarlı olan öğrencilerimiz, daha yaşanabilir yapılar tasarlamak için özgün ve  yaratıcı fikirlerini kağıda dökme fırsatını buldular.  

Yaşadığımız çevreye uyum sağlayan, doğal havalandırma ve doğal aydınlatmanın tercih  edildiği yapılar tasarlarken aynı zamanda enerji kaynaklarının sonsuz miktarda bulunmadığını  ve tükenebildiğini de öngörerek sürdürülebilirliğin de uygulanmış olması, yağmur suyunun  çeşitli gereksinimler için kullanılması, atık suların yeniden değerlendirilmesi, güneş  enerjisinin kullanılması, çevre dostu malzemelerin kullanılması, ekolojik ve sürdürülebilir  mimari tasarım konulu yarışma için önemli kriterler arasında yer aldı.  

Ekolojik ve sürdürülebilir mimari tasarım yarışmasına eser gönderen öğrencilerimizin  tasarımları jüri üyeleri ile yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlendi. Yarışmaya katılan  tüm öğrencilerimize yaratıcı ve özgün tasarımlarından dolayı onları kutluyoruz.