SMUN 2024

İngilizce MUN kulübünün çalışmalarıyla bu yıl yedincisi gerçekleşen SMUN’24 konferansını tamamlamış bulunmaktayız. 1-2 Haziran tarihlerinde okulumuzda gerçekleşen bu konferansa tüm seviyelerimizden toplam 90 öğrenci çeşitli görevlerle katılım gösterdiler. 

Kulüp başkanı öğrencimiz Eda S., kulüp başkan yardımcısı öğrencimiz Lorin D. K. ve kulüp sorumlu öğretmeni Talar Selsu rehberliğinde organize edilen bu etkinlikte üç komite yer almıştır. 10. ve 11. Sınıf öğrencilerimizden Mert N. D. ve Damla D. başkanlığında gerçekleşen Historical Crisis Committee’de (Tarihi Kriz Komitesi) 1860 yılının Amerikan Senatosu üyeleri temsil edilmiş ve kölelik tartışılmıştır. 10. Sınıf öğrencilerimizden Hilal M. ve Duru G. Ö. başkanlığında gerçekleşen United Nations Security Council (Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi) komitesinde siber güvenlik tartışılmıştır. Yine 10. Sınıf öğrencilerimizden Alya Ş. ve Elif R. P. başkanlığında gerçekleşen UNHRC (Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi) komitesinde ise çocuk işçi meselesi insan hakları çerçevesinde ele alınmıştır. 

İki gün süren konferans sürecinde öğrencilerimiz genel kültür seviyelerini artırırken aynı zamanda İngilizce’lerini pratik etme şansını yakaladılar. Öte yandan farklı seviyelerden öğrenciler ortak çalışmalar esnasında birbirleriyle kaynaşıp sosyalleştiler. Etkinlik sonunda toplam 13 delege ödül almaya hak kazanmıştır. Best Delegate ödülünü alan öğrencilerimiz 9. Sınıftan Ece G. ve 10. Sınıftan Tugay K. ile Serhan G. Outstanding Delegate ödülünü alan öğrenciler 9. Sınıftan Elif N. G., 10. Sınıftan Defne M. T., Han D. T. ve Yiğit C. Honorable Mention alan öğrencilerimiz Hazırlık sınıfından Duru E. M. ve Günce Ö., 9. Sınıftan Duru Y., İlker Ş. ve Yasemin Ö. K., 11. Sınıftan ise Lori K. 

Müdürümüz Sayın Jean Michel Ducrot, Müdür Baş Yardımcımız Sayın Ayla Ağırbaş ve Okul Aile Birliği üyelerine verdikleri destekten ötürü teşekkür ederiz. Tüm öğrencilerimizi özverili çalışmaları ve başarılarından ötürü tebrik ediyoruz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında gerçekleşecek olan MUN konferanslarını sabırsızlıkla bekliyoruz.