St-Michel Sanat Festivali

22 Mayıs 2015 tarihinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı haftası dolayısıyla gerçekleşen Saint Michel Lisesi kulüp çalışmalarının sergilendiği festivalde Türkçe, Fransızca, ;İngilizce tiyatrolarının yanı sıra hazırlık sınıflarının İngilizce tiyatrosu da yer aldı.

Türkçe Tiyatro Hisseli Harikalar Kumpanyası müzikalini, İngilizce Tiyatro bir film uyarlaması olan Mean Girls , Fransızca Tiyatro Les Mefaits du Tabac adlı oyunları; hazırlık sınıfları tiyatrosu kendi yazdıkları Fortune Teller oyununu sergilediler.

Festivalde, dört farklı sınıf seviyelerinden oluşturulmuş üç orkestra da tiyatro aralarında konserler verdi. Ayrıca seramik, resim, fotoğraf, çevre, moda tasarım kulüpleri tüm yıl boyunca yaptıkları çalışmalrı içeren sergiler hazırladı. Karikatür kulübü Cigo adlı karikatür dergilerinin son sayısını dağıttı, Gastronomi kulübü de öğrencilere krepler hazırladı. Yardımlaşma kulübü öğrencileri Şırnak’ta yaptıkları çalışmayı bir sunumla arkadaşlarına anlattılar.

Bu yıl ikincisi düzenlenen FİLMmich kısa film yarışması filmleri üç seans şeklinde gösterildi ve seyirci oylarıyla kazanan filmler belirlendi.