Starbooks Kafe’ye hoşgeldiniz!

25 Eylül Çarşamba günü, , medyatekdeki yeni kitapların tanıtımını en iyi şekilde yapmak  için kütüphane görevlilerimiz büyük teneffüste barista rolüne büründüler.

Efsane kahve/kitap  ikisini severler Starbooks Kafe’de buluştular. Yenilikler arasında çeşitli roman türleri, çizgi romanlar ve belgeseller vardı. Girl Power konsepti seçimleriyle  kadın yazarlar onurlandırıldı. Angela Davis’ten, sovyet rejimi karşıtı Evguenia Markon’a Princesse de Clève’in hayatının konu edildiği çizgi romana  dünyanın dört tarafından gelen kadın kahramanlar ve yazarlar ön plana çıkarıldı. Bu Starbooks etkinliğinin en büyük yeniliği   amatör manga severleri mutlu edecek Japon manga seçimleri oldu! 

Kurabiye ve şekerler dolu bir standın arkasında harika bir etkinlik için kırmızı önlüğüyle duran Serpil Hanım,  öğrencilerin istekleri doğrultusunda ister sütlü, ister sade, ister vegan, alternatif olarak doğal fındıklı sütle yapılan  kahveler hazırlayarak barista görevini başarıyla tamamladı.      

Bu yeni etkinlik, kahve içip edebiyat konuşmaya  ve yeni kitapları keşfetmeye gelen çok sayıda öğrenciyi ve öğretmenlerini  mutlu etti.