Şubat Ayının Bereketi

Özünde Bereket ayı olarak nitelendirilen Şubat ayına atfedilmiş. Bereket…Her anlamda bereketli olmak.

İnsanların özünden gelecekse bereket ,ruhumuzun da okşanması gerekmez mi? Sevgi ruhlarımızın ihtiyaç duyduğu en önemli kaynak. Bu kaynağın açığa çıkması için biz de okulumuzda farklı bir güçten faydalandık. Müziğin evrensel dili ile kalplerimizde ki sevgiyi dile getireceğimiz bir konserde bir araya geldik.

Okulumuzun kafeterya bölümünde ,7 şarkılık bir repertuarla buluştuk  dinleyicilerle. Hep bir ağızdan söylenen şarkılar sevgiyi de anlatıyordu, yarım kalan heyecanları da. Ama ne fark eder özünde sevmek var ,kimsenin dilinden düşürmeye kıyamadığı, duyguların en motive edeni.

Şarkıları hep birlikte söylemek için aynı yoldan geçmiş olmaya gerek yok. Kime söylediğimiz de hiç önemli değil. Önemli olan o anda, orada keyfimizce , dilimizin döndüğü kadarıyla şarkılara eşlik edebilmekti. Keyifliydi çünkü birlikte yaptığımız her iş  daha büyük bir sevgiyi doğuruyordu. Bizim de bereketimiz buydu. Sevgi ile yaptığımız her paylaşımın bizi daha büyük bir sevgi ile beslemesi.

Yıllar geçiyor, isimler değişiyor, kutlamalar değişiyor ama bu saf duygu hep baki kalıyor. İhtiyaç duyduğumuzda birbirimizden güç alabileceğimiz en temiz duygu ile bu yıl 9. ,10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizin oluşturduğu müzik grubumuzla dillendirdik şarkılarımızı. Her biri birbirinden yetenekli olan kıymetli öğrencilerimiz bu konseri bize bir haftada hazırladılar. Ayrıca konserimizde bize sevgili Rehber Öğretmenimiz Ali Bey ve İngilizce öğretmenimizden Aren Bey de gitarları ve güzel sesleri ile eşlik ettiler.

Sevmek ve sevilmek birlikte paylaşılınca muazzam bir keyif. Bu keyfi birlikte her zaman bereketlendirmek dileğiyle.