Sürdürülebilir Kalkınma Saint-Michel Forumu

Aktiviteler ve Haberler Haberler 2019 - 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Sürdürülebilir Kalkınma Saint-Michel Forumu

2019-2020 yılları temamız “Büyük şeyler mümkün” çalışmaları çerçevesinde lisemizin öğrencileri geçen Nisan ayından bu yana 2030 yılı sürdürülebilir kalkınmanın 17 hedefine ilişkin Forum düzenleme hazırlıklarına başlamış, belirlenen bu hedeflerle ilgili Türkiye’deki BM yetkilileri ile bağlantı kurarak, onlara İstanbul’daki çeşitli liselerden gençlerin çözümlerini sundular. 

Acil harekete geçme zorunluluğunun bilincinde, İstanbul’daki birçok lise öğrencisi kuşaklarını ve geleceklerini düşünmeye davet edecek nitelikte olan bir proje düzenlediler. Gençlerin sesi en yüksek kurumlarda duyulabileceğini göstermek için Saint-Michel’den onbeş öğrenci büyüklerden yardım almadan sıkı bir çalışma sonunda bu forumu düzenlediler. 10B öğrencimiz Arda ana organizasyonun tüm sorumluluğunu aldı. 

Lise yönetiminin gözetiminde; web sitesi kurulumundan, konusunda uzman konuşmacıların davetine,çalışma gruplarının ayarlanmasına kadar tüm sorumluluklarını üstlendiler.BM birimlerine önerileri sunabilmek için grup çalışmalarının sentezlerini hazırladılar. 

Kendilerinin ve gelecek nesillerin geleceğini hazırlayan öğrencilerimizi kutluyoruz!