Suriyeli Miniklerle Buluşma

Okulumuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü,12 Aralik 2018 Çarşamba günü Suriye Barış Zeytini Anaokulu öğrencileriyle ķısıtlı bir süre de olsa beraber,verimli bir buluşma gerçekleştirdi.Ziyaretlerini 21 öğrenci ve 2 öğretmen eşliğinde gerçekleştirdiler.
Bayrampaşa’da bir iş hanının okula çevrilmesi ile oluşturulan Suriye Barış Zeytini Anaokulu, bu etkinlik aracılığı ile öğrencilerine, kısıtlı imkanları bulunan okullarından çıkarak bir günlük de olsa Saint Michelli öğrencilerimizin organize ettiği etkinlikler çerçevesinde bir çok sosyal aktivite yapma şansı tanıdı.

Öğlen saatlerinde okulumuzu ziyaret eden minik mülteci konuklarımızla önce okulun spor salonunda oyunlar oynayarak çeşitli spor aktiviteleri ile kaynaştık.

Aynı dili konuşmuyor olsalar da dünyanın her yerindeki çocuklar gibi birbirlerine alışmakta ve sevgilerini göstermekte cömertlerdi.

Aynı dili konuşanların değil, aynı duyguları paylaşanların anlaşabildiklerine bir kez daha tanıklık etmiş olduk. Bu etkinlik okulumuz öğrencilerinin diğer konuk öğrencilerin ayakkabı ve montlarını çıkarıp giymelerine yardımcı olmaları, getirdikleri yiyecekleri onlarla paylaşmaları, oynadıkları oyunlardan ortak keyif almaları ile öğrencilerimizin yardımlaşma ve dayanışma duygularını güçlendirdi.

Savaşın çocuklar üzerinde yarattığı travmatik sonuçları bir nebze olsun dağıtmaya yardımcı olmak kulübümüzün temel amacıydı. Bu buluşmaların her iki okul öğrencileri arasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı, empati kurmayı pekiştireceğine inanıyoruz.

Sonuç olarak çok verimli ve faydalı bir etkinlik olduğuna inanıyor, bu tür buluşmaların çoğalarak devam etmesini diliyoruz…