Tevfik Fikret Lisesi Cumhuriyet Kupası

14-16 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nin düzenlemiş olduğu “Cumhuriyet Kupası” spor şenliğinde öğrencilerimiz göğsümüzü kabartmıştır.

Sene başından beri öğrencilerimizle heyecanla beklediğimiz cumhuriyetimizin başkenti Ankara’mızda her yıl gerçekleşen bu turnuvaya, Ata’mızın manevi huzuruna çıkıp, Anıt Kabir’e çelenk koyarak başlanmıştır.

3 gün süren bu turnuvada okulumuz erkek basketbol, erkek futbol, erkek masa tenisi ve kız voleybol takımlarıyla katılmıştır.

Okul takımlarımızı;  Ahmet Efe, Zeki Turgut, Yiğit Murat, Hüseyin Bora, Emre, Rahmi, Arkun Ömer, Ege, Baran, Emre, Yaşarhan, Mehmet, Hasan Bora, Can, Fevzi Kaan, Turgut Mert, Ahmet Alperen, Efehan, Bekir Selim, Eren, Batuhan, Abdül Samet, Tuğberk, Ecem, Elif Sude, Nil, Aslı, Ada, Bige, Buse Şevval, Naz, Ece, Zeynep, Lini Fem ve Şevval ’den oluşan sporcu kafilemiz temsil etmiştir.

Turnuva sırasında skordan ziyade, tüm genç sporcular tarafından sergilenen mücadelelerin dostluk, kardeşlik, centilmenlik ruhunda, Atatürk Gençliği ‘ne yakışır şekilde gerçekleşmesi bizi çok mutlu etmiştir.

Oynanan birbirinden çekişmeli ama dostça gerçekleşen müsabakalar sonucunda Erkek Masa Tenisi Takımımız oynamış olduğu tüm maçları kazanıp yenilgi almadan şampiyon olarak bizieri ayrıca keyiflendirmiştir. Erkek Futbol Takımımız ise 2. Olarak dereceye girip, kupa töreninde kürsüye çıkma şerefine nail olmuşlardır. Turnuvada kazanmış olduğumuz bu iki kupa, okul kupa müzemizde yerlerini almıştır.

Turnuva boyunca göstermiş oldukları örnek davranışları ve başarılarından dolayı bizlere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylemiş olduğu “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim” sözünü hatırlatan öğrencilerimizi kutlar güzel davranışları öncülüğünde başarılarının devamını dileriz.