Varshavsky Duo Konseri

20 Aralık Perşembe günü, iki kemancı Rüzgar Turgay ve Ekin Güldoğan’dan oluşan  Varshavsky Duo’yu güzel bir konser için ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Onlar, hocaları Venyamin Varshavsky sayesinde tanışarak, ahenkli duo/quartet/quintet ve ensemble oluşturdular. G.F Haendel, C. Frank, G. Siviridov, D.Şostakoviç ve A.Vivaldi’nin yorumlarıyla sayısız dinleyiciyi büyülediler.

Rüzgâr Turgay, 1996’da İstanbul’da doğdu.  İki yaşında annesinin desteğiyle müziğe başladı. 2002 yılında  İstanbul Devlet Konservatuvarının hocası Genoveva Burava’nın öğrencisi oldu. İş Sanat’ta konserler veren  « Koroporte » grubunun üyesidir.

1997’de Bursa’da doğan Ekin Güldoğan, dört yaşında babasının desteğiyle  müzik ve piyano öğrenmeye başladı. Altı yaşında, Özgür Eğilmez ile keman derslerine başlamış ve  sonrasında Beyazid Akhundov’la keman çalmaya devam etmiştir. 2005’te birkaç konser veren müzisyen, 2008 yılında  Bursa Devlet Konservatuarında eğitimine devam etmiştir. 2010 yılında Hoca Venyamin Varshavsky ile çalışmaya başlamıştır. Doğuş çocuk senfoni orkestrası yarışmasını kazanan müzisyen, Doğuş çocuk senfoni orkestrası ve Ulusal filarmoni gençlik orkestrasıyla beraber Türkiye’de ve yurtdışında birçok konserler vermiştir. Albert Markov, Cihat Aşkın, Suna Kan, Özcan Ulucan, Alexander Markov, Konstanty Kulka, Angel Stankov, Davide Alogna, Mincho Minchev, Itzhak Rashkovsky, Ellen Jewett, Rebekka Hartman gibi birçok  müzisyenlerle beraber çalan Ekin Güldoğan bugüne kadar çok sayıda ödüle layık görüldü.

Bizlere hediye ettikleri bu  müzikal hediye için müzisyenlere çok teşekkür ediyoruz!