Varshavsky Duo & Sillage Ensemble : Genç yeteneklerin konserine büyük ilgi!

Aktiviteler ve Haberler Haberler 2019 - 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Varshavsky Duo & Sillage Ensemble : Genç yeteneklerin konserine büyük ilgi!

17 Şubat Pazartesi akşamı Jeanne d’Arc Salonu özel bir konsere ev sahipliği yaptı.

Rüzgâr Turgay ve Ekn Güldoğan’ın oluşturduğu Varshavsky Duo ile birlikte genç yeteneklerin bir arada bulunduğu Sillage Ensemble grubu Saint-Michel Lisesi’nde sahne aldı.

 1.Kemanda Ekin Güldoğan, Oya Çeki, Bahar Erünsal; 2.Kemanda Rüzgâr Turgay, Derya Yağcılar, Selin Usul; Viyola’da Doğa Gürcan, Seda Eylül Tansık, Gizem Anafarta; Viyolonselde Esin Taşkın, Şevval Yıldırım ve Piyano’da Ozan Zencir’i n olduğu müzisyenler Vivaldi ağırlıklı bir repertuvar seçtiler. Saint-Michel camiasından tanıdık yüzlerin konuk olarak bulunduğu konserde klasik müziğin dev kompozitörlerinin eserleri genç bir solukla icra edildi.

Açılış konuşmasında, çoğunluğu devlet konservatuarı kökenli gençleri kutlayan okul müdürü Jean-Michel Ducrot, klasik müzik programlamasıyla dikkat çeken salonun genç yeteneklere ve farklı repertuvarlara her zaman kapılarının açık olduğunu belirtti.

Saint-Michel Lisesi Jeanne d’Arc Çok Amaçlı Sergi& Konser Salonu, İstanbul’daki en kaliteli akustiğe sahip tarihi yapılardan biri olmasıyla ön plana çıkıyor.