Interact Kulübü

SORUMLU ÖĞRETMENİ

Enseignant Responsable

BURÇAK KOCA

“Interact Kulüpleri, Rotary Kulüplerinin sponsorluğunda kurulan gençler için bir hizmet kulübüdür. Toplum bazlı ya da okul bazlı olarak kurulan bu kulüplerin üyeleri 14-18 yaşlarındadır. İsmi ve amaçları International-Action’dan esinlenilmiştir. Üye olan gençleri kendilerine ve toplumlarına yararlı birer birey olarak yetiştirir.
Bugün dünyada 145 ülkede 14911 Interact kulübü, 400 000’e yakın üyesi ile topluma hizmet vererek ilham kaynağı olmaktadır.Interactlar neler yaparlar?
Interactlar kendi üyelerine, kurucu Rotary kulübüne, hizmet ettikleri topluma fayda sağlarlar.
İyi niyetin ve barışın çoğaltılmasına yardımcı olurlar. Evde, okulda ve çevrede yaşam kalitesini geliştirecek şekilde hizmet projeleri yaparlar.Interactlar ne öğrenir?
Interact üyeleri hizmet etkinliklerinden pek çok faydalı beceri edinirler:
Liderlik deneyimleri,
Ekip olabilmek,
Yardımseverlik ve saygı göstermek,
Sorumluluk almak ve çözüm üretmek,
Her yerde iyi niyet ve hoşgörünün önemini anlamak…Interactlar olarak toplumumuza farkındalık sağlayacak, bilinçlendirecek ve yardımda bulunacak konferanslar ve projeler düzenliyoruz. Konferanslarımız topluma ve bireylere fayda sağlayacak her konuda düzenlenebiliyor. Gençlerimize ışık tutabilecek ve bilgilendirecek kişiler, deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmak üzere konuşmacı olarak ağırlanır. Konferans konuları; meslekler, çevre, güncel konular, ve daha birçok bilinçlendirici konular olabilir. Projelerimiz ise insanlara farkındalık yaratacak ve yardımda bulunacak etkinlikler oluyor. Çevre temizliği, bağışlar, organizasyonlar düzenlenmesi, sokak hayvanlarımıza yardımda bulunmak, kermesler ve topluma hizmet edecek projeler yapılması interactlerin yaptığı projelerdendir.

Bu bağlamda biz de Saint Michel Interact Kulübü olarak projeler ve konferanslar gerçekleştirmeye başladık. Her geçen gün yeni fikirlerle ve çalışmalarla yolumuza devam edeceğiz.”